XIII Wiosenna Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Dworze Mazowieckim O/Legionowo

Na XIII Wiosenną wystawę w Nowym Dworze Mazowieckim zorganizowaną w Nowodworskim Ośrodku Rekreacji i Sportu zgłoszono łącznie 30 jamników. Pomimo egzaminu sędziowskiego odbywającego się w jamniczym ringu - sędziowanie szło szybko, sprawnie i ku zadowoleniu wystawców obyło się bez opóĽnień.

Pierwsze na ringu pojawiły się tradycyjnie jamniki długowłose. Odmianę króliczą reprezentował jedyny tego dnia w rasie rudy pies z klasy młodzieży Evasion VERSACE. Otrzymał lokatę pierwszą z oceną doskonalą - niestety bez tytułu z powodu zastrzeżeń do obwodu jego klatki piersiowej. Być może na kolejnych wystawach zobaczymy go już w miniaturach...

W długowłosych miniaturach Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie otrzymał pies Evasion PAGANINI. Czarny podpalany pies z klasy otwartej KOPEREK Ju-Lin otrzymał ocenę doskonalą z lokatą pierwszą, bez tytułu. W klasie championów pokazał się mój faworyt - ADAM z hodowli Happy Krion i zasłużenie - oprócz CWC i NPwR zdobył Zwycięstwo Rasy... Niestety, z nieznanych mi powodów nie wyszedł na wybory BOG, a szkoda...

Tytuł Najlepszej Suki w Rasie otrzymała mahoniowa PEPSI COLA Z Nakła Rodem, natomiast zgłoszona w klasie młodzieży DOLCE VITA Ani Mru Mru - nie dojechała na wystawę.

Długowłose standardy stawiły się w komplecie. Tytuł Najlepszego Szczenięcia w Rasie otrzymał ARES z hodowli Dagi-Dog (FCI). Najlepszym Juniorem w Rasie została AMANDA Alpejski Poranek, a jej ojciec SANTORINI ¦wiatołdycz został NDPwR. W porównaniu o BOB sędziowie obecni w ringu, po długim zastanowieniu, wybrali w końcu ADŻANTĘ Z Kasztanowej Chatki, przepięknie prezentowaną w ringu przez hodowczynię, a zarazem właścicielkę - Dorotę Masiewicz.

Nowodworska wystawa nie obrodziła w jamniki królicze - w krótkowłosej odmianie rasy zgłoszono również tylko jednego jej przedstawiciela - CENTa spod poznańskiej hodowli Zielone Mchy. Spotkał się on z dużym uznaniem w ringu i zdobył CWC, NDPwR oraz Zwycięstwo Rasy. Dziękuję jego przesympatycznym właścicielom za ich miłe towarzystwo na wystawie.

W miniaturach Najlepszym Szczenięciem została SHOW ME PLEASE z hodowli ex Sentia, suka z klasy otwartej CHER Perła Jezior otrzymała ocenę bardzo dobrą. W klasie weteranów zyskała uznanie 9-lenia PASJONATA Dagnasta będąca w świetnej kondycji wystawowej.

Ocena krótkowłosych standardów rozpoczęła się od wejścia w ring psa z klasy otwartej - NEWTONa Cynamonowa Planeta. Z przykrością muszę napisać, że ten ponad dwuletni pies nie został oceniony, gdyż niestety nie dał się obejrzeć sędziom na stoliku... WEZYR Klan Ady Łowczyni startujący w klasie championów zdobył CWC, NDPwR oraz BOB.
Zwycięstwo Młodzieży oraz tytuł Najlepszego Juniora w Rasie zdobyła HASTA Ze Strasznego Zamku.
Trzy standardowe suki - BALBINKA Jamazja oraz ZUZA i YOGI Z Wolskiej Zagrody nie pojawiły się na wystawie...

BOB w jamnikach szorstkowłosych króliczych zdobył FILON Ze Szkolnej Górki, a tytuł Najlepszego Szczenięcia przyznano czarnej podpalanej suczce BRENDa Tapsaga.

Zwycięzcą Rasy wśród szorstkich miniatur został młodziutki MAXIPES FIK z hodowli Vitoraz wystawiany w klasie młodzieży. Startujący z nim w klasie HIPCIO Brzdąc otrzymał ocenę doskonalą z 2-gą lokatą. NDPwR został pies z klasy championów BERT Z Manetinske Ulice.

W szorstkowłosych standardach wyniki wyglądały następująco:
Psy:
Kl. użytkowa: LUBY Z Koszęcińskiej Dąbrowy - dosk. I
Kl. championów: FIORELO de la val Vezzeno - CWC, NDPwR, BOB

Suki
Kl. młodzieży: MAGNIFIQUE Z Koszęcińskiej Dąbrowy - Zw. Młodzieży, NJwR
Kl. pośrednia: ACURA Z Dębu Małego - II bdb.
APIA Z Wilgowej Polany - I bdb.

Ku radości wszystkich fanów jamników, przedstawiciele grupy IV zostali dostrzeżeni również na finałach i ex Sentia SHOW ME PLEASE (Km) zdobyła BIS PUPPY III, a MAGNIFIQUE Z Koszęcińskiej Dąbrowy (Ss) BIS JUNIOR II.

Na podium BOG IV stanęły:
I miejsce - ADŻANTA Z Kasztanowej Chatki (Ds)
II miejsce - WEZYR Klan Ady Łowczyni (Ks)
III miejsce- CENT Zielone Mchy (Kk)

Dziękuję oddziałowi Legionowo za sprawną obsługę ringową, milą atmosferę, przepiękne puchary dla finalistów oraz jamniczy ring na głównej hali. Z niecierpliwością czekam na informację o kolejnej - XIV już wystawie - w Nowym Dworze Mazowieckim.

Małgorzata Karwowska


SANTORINI Światołdycz


BOG


BIS PUPPY